Artykuł sponsorowany

W jakim wieku warto rozważyć licówki?

W jakim wieku warto rozważyć licówki?

Decyzja o poprawie wyglądu swojego uśmiechu może być trudna, zwłaszcza gdy zastanawiamy się, w jakim wieku warto rozważyć licówki. Licówki są jednym z popularnych rozwiązań w dziedzinie stomatologii estetycznej, które pozwalają na szybkie i trwałe zmiany w wyglądzie zębów. W tym artykule omówimy, w jakim wieku warto zdecydować się na ten zabieg oraz jakie są jego zalety i ograniczenia.

Czy istnieje optymalny wiek na założenie licówek?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ decyzja o założeniu licówek zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Zazwyczaj jednak stomatolodzy rekomendują ten zabieg dla osób dorosłych, które mają już stały zgryz i nie zmieniają się ich zęby. Ważne jest również, aby pacjent miał zdrową tkankę dziąsłową i kość, która będzie mogła utrzymać licówki na miejscu.

Licówki mogą być korzystne dla osób w różnym wieku, ponieważ oferują szeroką gamę możliwości poprawy wyglądu zębów. Dla młodszych pacjentów mogą stanowić alternatywę dla aparatów ortodontycznych, jeśli chodzi o korekcję drobnych wad zgryzu. Dla osób starszych licówki mogą być doskonałym rozwiązaniem w przypadku przebarwień, pęknięć czy ubytków zębów. Warto również wspomnieć o metodzie all on 4, która polega na osadzeniu pełnego łuku zębowego na czterech implantach – jest to szczególnie korzystne dla osób, które straciły większość zębów.

Czy są jakieś ograniczenia wiekowe dotyczące licówek?

Ograniczenia wiekowe dotyczące licówek są raczej związane z ogólnym stanem zdrowia pacjenta niż z jego wiekiem. Młodsze osoby, które mają jeszcze rozwijający się zgryz, mogą nie być odpowiednimi kandydatami na licówki, ponieważ zabieg może wpłynąć na rozwój ich zębów. Osoby starsze, które mają problemy z dziąsłami lub kością, również mogą nie być odpowiednie do tego zabiegu. W takich przypadkach warto skonsultować się ze stomatologiem, który oceni indywidualną sytuację pacjenta i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie.